22232425262728
293031

ПОБЕДА НА ОТВАРАЊУ СЕЗОНЕ

Полимље – Крушик (Ваљево)   3:1 (1:1)

Пријепоље – Гледалаца: 500. Судија: Владимир Томић (Шабац) 7. Стрелци: Џановић у 17., Потежица у 73. и Брајовић у 82. минуту за Полимље, а Ашковић у 9. за Крушик. Жути картони: Ћуковић ( Полимље), Малетић и Милошевић (Крушик)

ПОЛИМЉЕ: Деспотовић 6, Шпица 6, Е. Мемовић 6 (Ћуковић -), Шиљак 7, Агинчић 6, Балићевац 6, Луиновић 6 (Турковић -), Мекић 6 (М. Мемовић -), Потежица 7, Џановић 7, Брајовић 7.

КРУШИК: Арсеновић 6, Ђорђевић 6, Мијаиловић 6, Трифуновић 6, Митровић 7, Малетић 6, Тешић 7 (Симеуновић -), Ашковић 7, Стојић 6, Живковић 6 (Иконић -), Милошевић 7.

Полимље је отворило пролећну сезону победом  и то је оно што је најважније. Оно што је мање важно, али не и неважно, пријепољски зонаш није био убедљив у игри, па се до пред сам финиш чинило да ће један бод отићи на конто Ваљеваца. Гости су у већем делу утакмице били равноправни, на моменте и бољи, њихове шансе су више „мирисале“ на гол, а навални играчи Полимља били су потпуно немоћни у казненом простору противника.

Већ од самог почетка Ваљевци су показали да нису дошли да се бране, Тешић и Милошевић правили су пометњу у домаћој одбрани и већ у деветом минуту мреже Деспотовића се затресла, када је из једне гужве Ашковић довео свој тим у вођство. Ипак, радост гостију није дуго трајала јер је капитен Џановић у 17. минуту донео изједначење.

Све до 73. минута владала је неизвесност, а  више разлога за зебњу имали су домаћи играчи. Ипак, прилично „успавани“ Потежица показао је фудбалско мајсторство  и „преломио меч“ одличном соло акцијом и водећим голом. Десетак минута касније зимско појачање Полимља Немања Брајовић био је упоран, одузео је лопту гостујућем одбрамбеном играчу и послао је у мрежу за коначних 3:1.

На самом  почетку присуствовали смо лепој  сцени на центру игралишта. Управа Полимља учинила је леп гест и на симпатичан начин ученику Пријепољске гимназије, Адису Дијабу, честитала изванредне резултате на светској олимпијади на којој је млади Пријепољац освојио треће место на такмичењу из физике, хемије и биологије. Адис Дијаб добио је на поклон дрес Полимља са бројем 10 и уписаним именом.

Наредног  викенда играју се утакмице другог пролећног кола. На стадиону Браношевац у Новој Вароши састаће се Златар и Полимље.